O nas


Gminna Biblioteka Publiczna w Sochaczewie
z siedzibą w Kątach 

Kąty 74B
96-500 Sochaczew
tel. (46) 861-90-99
e-mail: biblioteka@sochaczew.org.pl


Gminna Biblioteka Publiczna w Sochaczewie wchodzi w skład ogólnokrajowej sieci bibliotecznej. Organizatorem biblioteki jest Gmina Sochaczew. Nadzór merytoryczny nad Gminną Biblioteką Publiczną w Sochaczewie sprawuje Miejska Biblioteka Publiczna
w Sochaczewie, realizująca zadania biblioteki powiatowej.

 

Na terenie Gminy Sochaczew działają trzy placówki biblioteczne: Gminna Biblioteka Publiczna w Kątach 
oraz dwie jej Filie – w Wyczółkach i w Wymysłowie.
Stan naszego księgozbioru na dzień 31.12.2016r. wygląda następująco:
GBP w Kątach – 14.282 woluminy
FB w Wyczółkach – 8.652 woluminy
FB w Wymysłowie – 8.501 woluminów
Łącznie posiadamy 31.435 woluminów, z czego 13.480 wol. stanowi literatura piękna dla dorosłych, 9.404 wol. – literatura piękna dla dzieci, 8.551 wol. – literatura popularnonaukowa.

Pracownicy Biblioteki dokładają starań, aby nowości, które pojawiają się na rynku wydawniczym jak najszybciej trafiały do rąk czytelników. Nawet najbardziej wymagający miłośnicy książek znajdą na półkach satysfakcjonującą ich lekturę, bowiem zakupy dokonywane są w taki sposób, aby każdy mógł wybrać coś dla siebie. Stąd w zasobach wszystkich trzech placówek są zarówno lektury łatwe i przyjemne, jak i literatura wyższych lotów. Bogaty zbiór książek popularnonaukowych z różnych dziedzin zadowoli wszystkich, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę w wybranych dyscyplinach. Poza wieloma słownikami, encyklopediami, książkami z dziedzin przyrodniczych, jak i humanistycznych, znaleźć  można szeroki wybór poradników i albumów. Ponadto, we wszystkich placówkach dostępne są książki mówione – tzw. audiobooki.

Oprócz czytelni tradycyjnej (gdzie oprócz książek dostępna jest także prasa), Biblioteka w Kątach posiada również czytelnię komputerową, w której do dyspozycji czytelników znajdują się cztery stanowiska komputerowe ze stałym dostępem do Internetu. Każde stanowisko jest wyposażone w porty USB, pozwalające na zapisywanie danych na przenośnych nośnikach pamięci. Komputery posiadają również słuchawki z mikrofonem, dzięki którym możliwe jest słuchanie muzyki bądź oglądanie filmów, jak również prowadzenie rozmów przez Internet. Na każdym komputerze zainstalowany jest pakiet biurowy, umożliwiający tworzenie dokumentów typu word czy excel.

 

Serdecznie zapraszamy Państwa do naszych placówek.