"Pokaż się w bibliotece"


„Pokaż się w bibliotece” – jest to hasło, którym chcemy Państwa zachęcić i zaprosić do zaistnienia w bibliotece. Słownik języka polskiego wyjaśnia, że „pokazać się”, to znaczy „dać się widzieć, stać się widocznym; wyłonić się, pojawić się” jak również „przyjść do kogoś lub gdzieś, odwiedzić kogoś; pojawić się”. Wiadomo – „pokazać się” chcemy zawsze z jak najlepszej strony.

Obecne możliwości lokalowe Biblioteki Gminnej w Kątach pozwalają na organizowanie wystaw prac plastycznych. Stąd gorące zaproszenie do wszystkich twórców artystycznych gminy Sochaczew, zajmujących się malarstwem, rysunkiem, hafciarstwem, rękodziełem, fotografią… aby zechcieli zaprezentować swoje prace w Bibliotece Gminnej.

Zapraszamy i zachęcamy, aby ze swoimi pracami wyszli Państwo z domów i zechcieli pokazać swój dorobek społeczności lokalnej. Dla nas byłaby to ogromna radość, gdyby Biblioteka mogła spajać i integrować mieszkańców gminy nie tylko wokół książek, ale też wokół sztuki, tworzonej przez lokalnych twórców.

Pierwszym naszym gościem będzie Pan Michał Jasiński ze Żdżarowa, z którym spotkanie odbędzie się 26 kwietnia o godz. 17.00. Będzie to wernisaż wystawy prac Pana Michała, która potrwa w bibliotece przez następnych kilka tygodni.